SMS od „poczty głosowej”? Możesz stracić majątek

W ostatnich dniach użytkownicy dostają wiadomość SMS, informującą o czekającej wiadomości na poczcie głosowej. Korzystasz z telefonu z Androidem? Lepiej uważaj!

Fot. Pixabay

To nowy sposób oszustwa. Wiadomość SMS zawiera link. Zachęca on do pobrania aplikacji na swoje urządzenie. Jeżeli jesteś użytkownikiem Androida i ją pobierzesz, na twoim telefonie zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które może wykraść Twoje dane do logowania w banku!

Kliknąłem z ciekawości

Wiadomość otrzymał także Arek. Kliknął w link i gdy zobaczył, że musi pobrać aplikację, od razu zamknął stronę.

Nigdy wcześniej nie dostałem takiej wiadomości od poczty głosowej. Kliknąłem z ciekawości, jednak widząc aplikację do pobrania od razu zaświeciła mi się czerwona lampka – tłumaczy mężczyzna.

Według specjalistów z CyberRescue jest to nowy wariant oszustwa. Na początku wiadomości były wysyłane z zagranicznych kontaktów, jednak coraz częściej zdarzają się SMSy posiadające polski numer telefonu.

Jak nie dać się oszukać?

Pamiętaj, aby pochopnie nie klikać w linki i nie pobierać nieznanych nam plików. W ten sposób możemy na przykład stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Niestety tego typu oszustwa mogą się powtarzać, dlatego ważne jest aby być ostrożnym. Nigdy nie podawaj swoich danych na stronach kryjących się pod otrzymanymi od kogoś linkami!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE