Motocykl uderzył w dziecko. Ranny 6-latek w szoku uciekł z miejsca wypadku

Dzielnicowy oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie podjął czynności związane z ustaleniem małoletniego uczestnika zdarzenia drogowego. Ranny 6 – latek po zderzeniu z motocyklem uciekł z miejsca zdarzenia, jednakże dzięki spostrzegawczości pasażerki motocykla oraz szybkiej interwencji policjanta małoletni w porę trafił szpitala.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

Wczoraj tuż po godzinie 18.00 do dzielnicowego, który w wychodził z jednego z bloków przy ulicy Powstańców Warszawy w Oświęcimiu,  podbiegł 46 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który przekazał, że chwilę wcześniej, kiedy jechał ulicą,  w bok jego motocykla uderzył kilkuletni chłopczyk. Wybiegł on zza zaparkowanych przy ulicy pojazdów. Następnie po upadku na jezdnię chłopczyk wstał i uciekł. Jak wynikało z relacji pasażerki motocyklisty chłopczyk pobiegł do jednego z bloków.
Mundurowy natychmiast udał się pod klatkę wskazanego bloku, gdzie zauważył ślady krwi. Okazało  się również,  iż w tym samym czasie pod klatkę bloku podbiegł mieszkaniec Oświęcimia, który szukał swojego 6 – letniego synka, a który chwilę wcześniej uciekł z placu zabaw.  Szybko okazało się, że chodzi o tego samego chłopca. W związku z powyższym natychmiast dzielnicowy wraz z ojcem pobiegli do mieszkania, w którym zastali rannego chłopca, któremu matka opatrywała już twarz. Policjant na miejsce wezwał Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni po wstępnych badaniach stwierdzili u chłopca uraz twarzy. Małoletni trafił do szpitala, gdzie pozostał  na obserwacji.
Policjanci apelują do rodziców zwłaszcza małych dzieci o wyjątkową uwagę i zapewnienie prawidłowej  opieki małoletnim, którzy jeszcze nie znają przepisów drogowych. Przypominają również, że tylko dziecko, które ukończyło 7 lat może samodzielnie poruszać się po drodze. Ponadto rodzice, w trakcie wychowywania dziecka, odpowiedzialni są za jego prawidłowe przygotowanie do samodzielnego poruszania się  po drodze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE