Basen przy ul. Eisenberga rozpoczyna działalność!

W najbliższą środę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00, zostanie uroczyście otwarte Centrum Sportu i Rekreacji „Przystań na Eisenberga”. Taką nazwę nosić będzie kompleks basenów, wybudowany przy ul. Eisenberga pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej. Z obiektu będzie można zacząć korzystać dzień później.

Fot. materiały ZIS

Budynek składa się z dwóch części: hali basenowej – z niecką basenową, z sześcioma torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci, oraz strefy spa i fitness. Obiekt, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych i paneli solarnych, jest nie tylko nowoczesny, ale i energooszczędny.

W budynku pływalni można skorzystać z:

  • basenu pływackiego: 25 × 16 m
  • basenu szkoleniowego: 16 × 5 m
  • wanny do hydromasażu
  • brodzika dla dzieci o głębokości 30 cm

Na pierwszym piętrze funkcjonuje strefa wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. Znajdują się tam: hammam, grota solna, sauna parowa, sauna fińska, sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodziki do moczenia stóp, strefa wypoczynku oraz taras zewnętrzny.

Wszelkie informacje o godzinach otwarcia centrum o raz dostępnych biletach wstępu będzie można znaleźć na profilu FB Centrum Sportu i Rekreacji Przystań na Eisenberga.

Kryta pływalnia przy ul. Eisenberga powstała w latach 2018–2021 na działce, na której uprzednio znajdowały się obiekty byłego Ośrodka Sportu „Krakowianka”. W latach 70. XX w. wybudowano tu kąpielisko, które funkcjonowało do 2008 roku. Miejsce tłumnie przyciągało mieszkańców Krakowa.

Nowy obiekt sprawił, że teren odzyskał blask i ponownie będzie tętnił życiem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE