Ksiądz miał molestować półprzytomną pacjentkę na oddziale geriatrycznym. Stanie przed sądem

Sprawę opisał RMF FM, który dowiedział się, że jeden z małopolskich księży miał molestować pacjentkę oddziału geriatrycznego. Mężczyzna stanie przed sądem.

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia miało dojść w 2017 roku na oddziale geriatrycznym jednego ze szpitali. Pacjentka po każdej wizycie księdza była pobudzona i mówiła, że odwiedza ją szatan.

Zaniepokojony personel zaczął obserwować pacjentkę, aż w kwietniu 2017 roku „przyłapał” księdza na kontaktach z półprzytomną pacjentką. Szpital zawiadomił o wszystkim Kurię w Krakowie i zakazał księdzu wstępu do szpitala. Przepis o konieczności zawiadomienia policji wszedł w życie dopiero po tych wydarzeniach.

Kuria odwołała księdza z funkcji kapelana w kilku placówkach, ale nie zawiadomiła organów ścigania. Niespodziewanie zawiadomienie jednak do śledczych trafiło. Kazimierz K. będzie odpowiadał za molestowanie osoby niepoczytalnej za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Jak nieoficjalnie wiadomo szpital kilka razy pisał do abp. Marka Jędraszewskiego w tej sprawie. Prokuratorzy zbadają również czemu arcybiskup przez tak długi czas nie powiadomił prokuratury.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE