Wracając z rodziną z wypoczynku zasnął za kierownicą i uderzył w dwa ogrodzenia

Wczoraj wieczorem (19.08.2021) służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizja drogową, do której doszło w Osieku na ulicy Przecznica, a której przyczyną było zaśnięcie kierowcy. Pomimo bardzo poważnych uszkodzeń samochodu, podróżująca nim rodzina wyszła ze zdarzenia bez szwanku.

Fot. Małopolska policja

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 46 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego,  kierując samochodem marki Skoda Octavia stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jedni uszkadzając ogrodzenia dwóch posesji. W wyniku zdarzenia ani kierujący, ani też jego żona i 11 letni syn, nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.  W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż wracając z letniego wypoczynku zasnął za kierownicą.
Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć, choć do domu pozostało już niewiele kilometrów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE