Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Zmiany w rejonie pętli Krowodrza Górka

Od najbliższego poniedziałku, 30 sierpnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie pętli Krowodrza Górka. Ma to związek z robotami przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Utrudnienia potrwają przez kilka tygodni.

Fot. ZIM

Od poniedziałku, 30 sierpnia, od godz. 9.00 zamknięta będzie dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów – przed skrzyżowaniem z Fieldorfa Nila, po stronie południowej. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Fieldorfa Nila, Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego. Natomiast dla pieszych i rowerzystów wytyczony będzie ciąg dla pieszych, po wschodniej stronie zamkniętej ulicy. Taka sytuacja potrwa około tydzień. W tym czasie na ul. Krowoderskich Zuchów prowadzone będą roboty przy przebudowie sieci ciepłowniczej.

Z kolei od ok. 6 września, po otwarciu dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ul. Fieldorfa Nila. Ma to związek również z przebudową sieci ciepłowniczej. Pojazdy będą się mogły poruszać w kierunku ul. Prądnickiej. Roboty potrwają kilka tygodni. Będą prowadzone etapami – zamykana będzie raz południowa, a raz północna jezdnia. Piesi będą się mogli poruszać po chodnikach i korytarzem wytyczonym przez teren zielony. Zachowany będzie ruch rowerowy. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego, Krowoderskich Zuchów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE