Uwaga kierowcy! Nowa organizacja ruchu w Centrum już od września

W ramach działań usprawniających płynność przejazdu komunikacji miejskiej w centrum miasta, od 1 września wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy Długiej oraz na ulicy Grzegórzeckiej i północnej części mostu Grunwaldzkiego.

Fot.Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Na ul. Długiej, na odcinku od ul. Szlak do ul. Słowiańskiej, czyli w miejscu, w którym dochodzi do największej liczby zatrzymań komunikacji miejskiej, spowodowanych nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami, wprowadzona zostanie strefa ograniczonego ruchu.

Upoważnienia do wjazdu do strefy ograniczonego ruchu:

  • mieszkańcy z abonamentem postojowym typu K do sektora A1, A2, A3, A4
  • w godz. 18.00–10.00 i 13.00–14.00 wyłącznie dla i na czas wykonywania czynności ładunkowych oraz obsługi technicznej
  • rowery, dorożki konne, korpus konsularny, korpus dyplomatyczny, taksówki, poczta, UTO, hulajnogi elektryczne
  • służby specjalne, służby miejskie, oznakowana pomoc medyczna
  • dojeżdżający na teren posesji, garażu lub wykupionego miejsca zastrzeżonego
  • komunikacja miejska, motocykle
  • z zezwoleniem zarządu drogi

Nowa organizacja ruchu w znacznym stopniu poprawi punktualność i płynność ruchu komunikacji zbiorowej. Działania te wpisują się w podjętą w 2019 r. przez Radę Miasta Krakowa uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie zapewnienia przejezdności dla tramwajów na ul. Długiej.

Zmiany wprowadzone zostaną również na ul. Grzegórzeckiej (na odcinku od al. Daszyńskiego do ul Rzeźniczej). W związku z powrotem do nauki stacjonarnej lub hybrydowej w szkołach i uczelniach oraz przewidywanym znacznym wzrostem natężenia ruchu samochodowego, na tym odcinku ulicy przywrócona zostanie organizacja ruchu, która funkcjonowała przed wdrożeniem czasowych rozwiązań, wprowadzonych na czas obostrzeń pandemicznych.

Od września ruch samochodowy zostanie oddzielony od torowiska i przeniesiony na pas ruchu, w miejsce obecnie funkcjonującej czasowej drogi dla rowerów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami władz miasta, zmianą organizacji ruchu zostanie objęty również most Grunwaldzki. W północnej części mostu dla ruchu samochodowego przywrócone zostaną dwa pasy w kierunku Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE