Wkrótce 17. Krakowski Półmaraton Marzanny

28 sierpnia, o godz. 20.00 miłośnicy ruchu i sportowej rywalizacji staną na starcie 17. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny, aktywnie wspierając fundację prof. Janusza Skalskiego. Tego samego dnia odbędzie się również 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” – opcja dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, a chcą włączyć się w akcję pomocy na rzecz kardiochirurgii dziecięcej.

Fot. ZIS

Początkowo półmaraton miał wystartować 22 marca, jednak w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo organizatorzy podjęli decyzję o zmianie terminu.

Start i meta zawodów tradycyjnie już zostały zlokalizowane na Błoniach. Biegacze pokonując dystans 21 km i 97 metrów będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki miasta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, półmaraton wystartuje z ul. 3 Maja kierując się na ul. Piastowską, al. Focha, ul. Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, ul. Tyniecką, wiślane bulwary i z powrotem przez kładkę Bernatka i bulwarami aż pod pomnik Dżoka. Następnie wzdłuż ul. Smoczej, ul. Bernardyńską i dalej ul. Senacką, Poselską i Podzamcze.

Następny odcinek to Bulwar Czerwińskiego, obok siedziby smoka wawelskiego – główną pochylnią w dół aż do ul. Flisackiej, lewą stroną jezdni na ul. Kościuszki, następnie w prawo na Salwator – ul. Emaus, al. Focha, ul. Piastowską, kończąc w tym samym miejscu przy ul. 3 Maja. Limit czasu na pokonanie trasy półmaratonu wynosi 3h.

Ponadto 2h wcześniej, o godz. 18.00 z Bulwaru Inflanckiego wystartuje 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc”. Dziesięciokilometrowy dystans będzie dobrą alternatywą dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem i chcą sprawdzić swoją formę. Limit czasu na pokonanie 10 kilometrów wynosi 1h 30 min.

Dochód z obu biegów zostanie przeznaczamy, jak co roku, na rzecz fundacji wspierania kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis profesora Janusza Skalskiego.

W obu dystansach można wziąć udział również w formie wirtualnej. Rejestracja odbywa się od 1 lipca do 31 sierpnia, do godz. 20.00. Pakiety startowe – koszulka i medal zostaną wysłane na adres podany przy rejestracji, po zakończeniu zawodów. Bieg wirtualny ma odrębną klasyfikację, nie związaną z biegiem głównym.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną wiosenną edycję biegów, którą zaplanowano na 20 marca.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE