Od dziś skorzystacie z basenu przy ul. Eisenberga!

Od dziś można skorzystać z nowoczesnego kompleksu basenowego w Krakowie!

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Budynek składa się z dwóch części: hali basenowej – z niecką basenową, z sześcioma torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci, oraz strefy spa i fitness. Obiekt, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych i paneli solarnych, jest nie tylko nowoczesny, ale i energooszczędny.

W budynku pływalni można skorzystać z:
basenu pływackiego: 25 × 16 m
basenu szkoleniowego: 16 × 5 m
wanny do hydromasażu
brodzika dla dzieci o głębokości 30 cm.

Na pierwszym piętrze funkcjonuje strefa wellness z osobną recepcją i zespołem szatniowo-sanitarnym. Znajdują się tam: hammam, grota solna, sauna parowa, sauna fińska, sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodziki do moczenia stóp, strefa wypoczynku oraz taras zewnętrzny.

Wszelkie informacje o godzinach otwarcia centrum o raz dostępnych biletach wstępu będzie można znaleźć na profilu Centrum Sportu i Rekreacji Przystań na Eisenberga na Facebooku.

Kryta pływalnia przy ul. Eisenberga powstała w latach 2018–2021 na działce, na której uprzednio znajdowały się obiekty byłego Ośrodka Sportu „Krakowianka”. W latach 70. XX w. wybudowano tu kąpielisko, które funkcjonowało do 2008 roku. Miejsce tłumnie przyciągało mieszkańców Krakowa.

Nowy obiekt sprawił, że teren odzyskał blask i ponownie będzie tętnił życiem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE