Potrącenie rowerzystki. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Kierowca pijany

20-letni kierowca został zatrzymany po tym, jak jadąc pod wpływem alkoholu potrącił w Tarnowie rowerzystkę. Kobieta w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Fot. Małopolska policja

Wczoraj kilka minut po godzinie 17.00 tarnowska policja przyjęła zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Klikowskiej w Tarnowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wydziału ruchu drogowego kierujący osobowym mercedesem, 20-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadąc ul. Klikowską w stronę centrum miasta najechał na kierującą rowerem. Do potrącenia doszło w chwili gdy 28-letnia kobieta znajdowała się na oznakowanym przejeździe dla rowerów i przejściu dla pieszych.
Poważnie ranna kobieta, w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Badanie kierowcy mercedesa wykazało, że ma prawie 2 promile alkoholu. 20-latkowi zatrzymano prawo jazdy i został zatrzymany.
Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawiania wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, we współpracy z prokuraturą.
A my apelujemy o ostrożność. Drastyczne pogorszenie pogody sprawiło, że warunki na drogach są trudne. Obfite opady, zalegająca w wielu miejscach na jezdniach woda, śliskie nawierzchnie, powodują duże utrudnienia w ruchu kołowym i stwarzają zagrożenie naszego bezpieczeństwa. Prosimy uważajcie – na drogach niebezpiecznie !!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE