Chciał papierosa. Zaczepiony mężczyzna zadał mu ciosy scyzorykiem w klatkę piersiową. Mężczyzna zmarł

Oświęcim. Areszt tymczasowy dla podejrzanego o zabójstwo 30-latka.

Fot. Kraków w Pigułce

25 sierpnia br. tuż przez 23.00 z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktował się 64-letni mieszkaniec Chełmka, który wracając z pracy do domu znalazł mężczyznę z ranami klatki piersiowej.

Ratownicy medyczni podjęli próbę resuscytacji rannego 30-latka, jednakże jego życia nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, natomiast prokurator polecił zwłoki zabezpieczyć do sekcji.

W trakcie prowadzonych czynności prokurator i policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Śledczy weryfikowali udział w tym zdarzeniu kilku osób z otoczenia denata. Ostatecznie zebrali dowody świadczące o tym, że związek z zabójstwem ma 64 – letni mieszkaniec Chełmka, który … jako pierwszy na miejsce wezwał służby ratunkowe. Z zebranych dowodów wynika, że 64 – latek wracając osiedlową ulicą z pracy do domu, został zaczepiony przez 30 – latka, który zażądał od niego wydania papierosa. Kiedy mężczyzna odmówił, wywiązała się bójka, w trakcie której starszy z mężczyzn scyzorykiem kilkakrotnie ugodził młodszego w klatkę piersiową. Następnie 64-latek na miejsce wezwał Pogotowie Ratunkowe.

Dziś, tuż przed południem, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. Następnie 64 – latek został doprowadzony przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE