Dzisiaj startuje 17. Krakowski Półmaraton Marzanny! Utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej

Już dziś o godz. 20.00 miłośnicy ruchu i sportowej rywalizacji staną na starcie 17. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny, aktywnie wspierając fundację prof. Janusza Skalskiego. Tego samego dnia odbędzie się również 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc” – opcja dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, a chcą włączyć się w akcję pomocy na rzecz kardiochirurgii dziecięcej.

Fot. ZIS

Początkowo półmaraton miał wystartować 22 marca, jednak w trosce o zdrowie i  bezpieczeństwo organizatorzy podjęli decyzję o zmianie terminu.

Start i meta zawodów tradycyjnie już zostały zlokalizowane na Błoniach. Biegacze pokonując dystans 21 km i 97 metrów będą mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zakątki miasta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, półmaraton wystartuje z ul. 3 Maja kierując się na ul. Piastowską, al. Focha, ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ul. Tyniecką, bulwary wiślane i z powrotem przez kładkę o. Bernatka i bulwarami aż pod pomnik Dżoka. Następnie wzdłuż ul. Smoczej, ul. Bernardyńską i dalej ul. Senacką, Poselską i Podzamcze.

Następny odcinek to bulwar Czerwińskiego, obok siedziby smoka wawelskiego – główną pochylnią w dół aż do ul. Flisackiej, lewą stroną jezdni na ul. Kościuszki, następnie w prawo na Salwator – ul. Emaus, al. Focha, ul. Piastowską, kończąc w tym samym miejscu przy ul. 3 Maja. Limit czasu na pokonanie trasy półmaratonu wynosi trzy godziny.

Dwie godziny wcześniej, o godz. 18.00 z bulwaru Inflanckiego wystartuje także 6. Krakowski Bieg z Dystansem „Dla Małych Serc”. Dziesięciokilometrowy dystans będzie dobrą alternatywą dla wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem i chcą sprawdzić swoją formę. Limit czasu na pokonanie 10 kilometrów wynosi 1,5 godz.

Dochód z obu biegów zostanie przeznaczamy, jak co roku, na rzecz fundacji wspierania kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis profesora Janusza Skalskiego.

W obu dystansach można wziąć udział również w formie wirtualnej. Rejestracja odbywa się od 1 lipca do 31 sierpnia, do godz. 20.00. Pakiety startowe – koszulka i medal zostaną wysłane na adres podany przy rejestracji, po zakończeniu zawodów. Bieg wirtualny ma odrębną klasyfikację, nie związaną z biegiem głównym.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na kolejną wiosenną edycję biegów, którą zaplanowano na 20 marca.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Więcej informacji tutaj.

Zmiany w komunikacji miejskiej:

W związku z imprezą w godzinach ok. 17.45–23.15 zostanie wyłączony ruch pojazdów na al. Focha, ul. Księcia Józefa i ul. Kościuszki (pas ruchu samochodów w kierunku centrum Krakowa od ul. Królowej Jadwigi do ul. Flisackiej). Ruch tramwajów do pętli „Salwator” będzie przez cały czas utrzymany.

Linie tramwajowe:

  • nr 1 i 2 – trasy pozostaną bez zmian. Przystanek przelotowy „Salwator” w kierunku centrum Krakowa będzie nieczynny.

Linie autobusowe:

  • nr 100 i 101 – linia nr 100 zostanie zawieszona, w zamian wszystkie kursy będą realizowane po trasie linii nr 101 „Kopiec Kościuszki” – „Os. Podwawelskie”. Przystanek „Malczewskiego” w kierunku „Os. Podwawelskiego” zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Malczewskiego, przed skrzyżowanie z ul. Księcia Józefa
  • nr 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269 – będą kursować po trasach czasowo zmienionych: „Bielany” / miejscowości poza Krakowem – … – ul. Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ul. Zielińskiego, ul. Monte Cassino, ul. Konopnickiej – „Os. Podwawelskie” (powrót ul. Bułhaka, rondo Grunwaldzkie). Przystanek „Malczewskiego” w kierunku „Os. Podwawelskiego” zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Księcia Józefa, przed skrzyżowanie z ul. Malczewskiego. Na zmienionym odcinku trasy linie będą obsługiwać istniejące przystanki
  • nr 134 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Zoo” – … – ul. Królowej Jadwigi, ul. Piastowska – „Cichy Kącik”. Przystanek „Cichy Kącik” w kierunku „Zoo” będzie funkcjonował dwukrotnie – na pętli oraz na ul. Piastowskiej
  • nr 152 i 352 – będą kursować po trasie czasowo zmienionej: „Plac Centralny im. R. Reagana” – … – ul. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi – … – „Olszanica” / „Kryspinów”. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki (poza przystankiem „AGH/UR” w kierunku ul. Czarnowiejskiej).
  • nr 192 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Dworzec Główny Wschód” – … – al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska. ul. Nawojki, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi – … – „Chełm”. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki
  • nr 252 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Os. Podwawelskie” – … – al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejska, ul. Nawojki, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi – … – „Kraków Airport”. Na zmienionym odcinku trasy linia będzie obsługiwać istniejące przystanki (poza przystankiem „AGH/UR” w kierunku ul. Czarnowiejskiej).

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione. Zamknięcie i przywrócenie ruchu nastąpi na polecenie policji i innych służb nadzoru ruchu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE