Już dziś wyjątkowy koncert z utworami Andrzeja Zauchy!

„Bądź moim natchnieniem”, „Byłaś serca biciem”, „C’est la vie” to jedne z najpopularniejszych piosenek Andrzeja Zauchy. W tym roku mija 30 lat od tragicznej śmierci artysty. Z tej okazji miasto Kraków organizuje plenerowy koncert „Bądź moim natchnieniem – A tribute to Zaucha”. W niedzielę na pl. Wielkiej Armii Napoleona utwory Andrzeja Zauchy zaśpiewają Grażyna Łobaszewska, Beata Rybotycka i Kuba Badach.

Fot. Materiały prasowe

Andrzej Zaucha był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy przełomu lat 80. i 90. Był także aktorem i artystą kabaretowym, grał na perkusji i saksofonie. W swojej twórczości sięgał po różne rodzaje muzyki, między innymi rock, pop i jazz. Mimo braku kierunkowego wykształcenia, uważany był za świetnego, wszechstronnego muzyka i artystę.

Związany był z Krakowem: tu się urodził i tworzył, należał do krakowskiego środowiska artystycznego, w którym miał grono przyjaciół. Zorganizowany przez miasto koncert, zatytułowany „Bądź moim natchnieniem – A tribute to Zaucha”, to hołd dla artysty, przypomnienie jego twórczości i przybliżenie jej młodszemu pokoleniu.

Największe przeboje Zauchy wykonają Grażyna ŁobaszewskaBeata Rybotycka oraz Kuba Badach. Koncert będzie muzyczną podróżą przez twórczość Andrzeja Zauchy. Artyści zaprezentują trzy najbardziej znane okresy jego twórczości: jazzowy, poetycko-teatralny i kabaretowo-rozrywkowy. Wydarzenie będzie także okazją do wspominania Andrzeja Zauchy i jego twórczej drogi związanej z Krakowem.

Podczas koncertu, który poprowadzi aktor Narodowego Starego Teatru – Radek Krzyżowski, usłyszymy takie utwory, jak:

  • „Ces’t la vie”, „Magia to ja”, „Byłaś serca biciem” (Grażyna Łobaszewska)
  • „Widzialność marzeń”, „Będąc człowiekiem”, „Po to byś czuł” (Beata Rybotycka)
  • „Dzień dobry Mr Blues”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Czarny Alibaba” (Kuba Badach).

Wydarzenie odbędzie się na pl. Wielkiej Armii Napoleona (scena przy ul. Powiśle) w niedzielę, 29 sierpnia, o godz. 19.00. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

  • Organizatorzy przewidzieli kilkaset miejsc siedzących, które będą nieodpłatnie udostępnione publiczności od godz. 17.00. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wymogów sanitarnych, obowiązujących przy organizacji imprez w czasie pandemii.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE