Wyścig z czasem do 3 rano! Powstał tymczasowy zbiornik retencyjny

W nocy z wtorku, 31 sierpnia, na środę, 1 września, na potoku Milanówka przy ul. Blacharskiej został utworzony tymczasowy zbiornik retencyjny. Akcja trwała do godz. 3 rano. Dzięki temu zatrzymano znaczne ilości wody, które mogły zagrozić mieszkańcom Bieżanowa i okolic.

Fot. Bogusław Świerzowski / Kraków.pl

Zbiornik został zbudowany z inicjatywy władz miasta z tzw. „big bagów”, jednotonowych worków z kruszywem, uzupełniony workami z piaskiem. W akcji brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i mieszkańcy Krakowa.

–  Rozwiązanie na Malinówce będzie trwało do czasu rozpoczęcia prac nad zbiornikiem Malinówka I i Malinówka II, czyli co najmniej do przyszłego roku – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. Przypomnijmy, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przygotowuje się do realizacji czterech zbiorników retencyjnych na Serafie i Malinówce, będących uzupełnieniem istniejącego już zbiornika Serafa I, które mają uchronić Bieżanów przed podtopieniami w przyszłości.

Mieszkańcom Bieżanowa od kilku dni na bieżąco wydawane są worki z piaskiem, przygotowane w kontenerach przekazanych przez miejskie służby, usytuowanych przy ulicach: Podmiłów (niedaleko cmentarza), Popiełuszki, Drożdżowej i Wielickiej 82.

Na miejscu o aktualnej sytuacji informuje mieszkańców patrol straży miejskiej.

Prosimy o uważne śledzenie komunikatów i ostrzeżeń meteorologicznych oraz hydrologicznych i stosowanie się do zaleceń służb. Informacje są aktualizowane na stronie internetowej Wód Polskich.

W związku z dalszymi prognozami opadów deszczu służby apelują do mieszkańców o pozostawianie swoich samochodów w bezpiecznym miejscu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE