Ilu Polaków jest już w pełni zaszczepionych? Rząd podał statystyki

Na całym świecie pandemia wciąż trwa. Choć przypadków zakażeń jest coraz mniej, wciąż nie każdy zdecydował się na przyjęcie szczepionki na COVID-19. Ilu Polaków jest już w pełni zaszczepionych?

Fot. Pixabay

Pomimo, że pandemia wciąż trwa to coraz więcej osób nauczyło się z nią żyć i wraca do życia przed pojawieniem się koronawirusa. Wiele od razu kiedy pojawiły się szczepionki przeciwko COVID-19, od razu zapisała się na szczepienia, które ruszyły w grudniu ubiegłego roku. Jednak nie wszyscy. Część Polaków wcale nie chce się szczepić. Jak wyglądają statystki?

Jak przekazano na rządowych stronach internetowych, w tej chwili w Polsce w pełni zaszczepionych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 jest 18 927 433 osób. Oni otrzymali już dwie dawki preparatu Pfizer, Moderna lub AstraZeneca lub jedną dawkę Johnson&Johnson. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko COVID-19 wynosi 36 485 044.

Od 27 grudnia 2020 roku zgłoszono prawie 15 tysięcy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jednak były to głównie bardzo łagodne, niewymagające hospitalizacji przypadki.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE