Stało się! Budowa placu zabaw w sercu starego Podgórza rozpoczęta! [WIZUALIZACJE]

Stało się! Po dwóch latach projektowania i uzgadniania, rozpoczęliśmy budowę nowego placu zabaw na Plantach Nowackiego w Dzielnica XIII Podgórze! Wiemy, że etap dokumentacji i uzgodnień trwał bardzo długo i niektórzy z Was pewnie zaczęli wątpić w powodzenie tego projektu, ale budowa ruszyła i harmonogram zakłada zakończenie prac jeszcze w tym roku! 

Z powodu Waszego bardzo dużego zainteresowania przypominamy co dokładnie dla Was przygotowaliśmy w tym pięknym miejscu, w sercu starego Podgórza.
Planty Nowackiego posiadają niezwykłą historię – powstały w miejscu średniowiecznych stawów królewskich. To tutaj hodowano ryby, które później trafiały na stoły polskich królów. Chcieliśmy, aby nasz projekt podkreślił niezwykłą historię, pomógł wykreować tożsamość tego wyjątkowego miejsca.
Projekt placu zabaw ma na celu wprowadzenie najmłodszych w dawny świat – po przekroczeniu bramy możemy wsiąść do łódki, odnaleźć piękną, tęczową rybę – lipienia🐠🐠🐠, która niegdyś była hodowana w średniowiecznym stawie. Do tego szum tataraków, a na koniec zabawa w piasku.
Dzięki Waszym sugestiom, do pierwotnego projektu dodaliśmy pergolę z miejscami wypoczynkowymi i stolikami dla opiekunów oraz wydzielone miejsca dla mam karmiących. 🤱
Co dokładnie znajdzie się na nowym placu zabaw?
– urządzenia linowe,
– wodne urządzenia zabawowe 💦💦💦,
– wielka ryba do zabawy – lipień 🐠🐠🐠
– drewniane trzciny i łódki,
– piaskownica z rybkami
– huśtawki dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku,
– ławki, kosze na śmieci,
– drewniana pergola z miejscem dla mam karmiących oraz stolikami.
Do zobaczenia już wkrótce na nowym, lipieniowym placu zabaw!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE