Niedługo znów nauka zdalna? Szokujące dane ministerstwa!

Ministerstwo Zdrowia ujawnia liczbę placówek, które przeszły na nauczanie zdalne czy hybrydowe z powodu wykrycia w nich przypadków koronawirusa. Okazuje się, że liczba ta jest niemal identyczna jak rok temu.

Fot. Pixabay

Niemal codziennie dowiadujemy się o nowych placówkach, które w całości lub częściowo kierowane są na naukę zdalną lub hybrydową. Jest ich dokładnie 174 (19 przedszkoli, 98 szkół podstawowych i 57 szkół średnich).

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek jest jednak dobrej myśli. Mówi, że to liczba hospitalizacji zmusiła rząd do zamknięcia szkół. „Zwróćmy jednak uwagę, że liczba hospitalizacji w tym samym czasie jest radykalnie niższa niż przy drugiej i trzeciej fali. I to nas napawa optymizmem. To nie liczba zakażeń sprawiała, że przechodziliśmy na naukę zdalną, ale wydolność służby zdrowia, która w pewnym momencie była na wyczerpaniu. (…) W sytuacji, kiedy będą wolne łóżka w szpitalu i służba zdrowia będzie wydolna, w szkołach nie będzie nauki zdalnej” – mówił szef MEiN w rozmowie z „SE”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE