Nielegalne rajdy w Małopolsce: Niedostosowanie prędkości – najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków

W związku z nielegalnymi rajdami w Brzegach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przez ostatnie 2 tygodnie prowadzili regularne nocne działania w celu ostudzenia zapałów młodych kierowców.

Fot. Malopolska policja

Pod koniec sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych odbywających się w miejscowości Brzegi (m.in. na Trakcie Ojca św. Franciszka) pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”, którego główną atrakcją były nielegalne wyścigi samochodowe. Kilkadziesiąt samochodów zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”, łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości.
W pierwszej połowie września funkcjonariusze wielickiej komendy z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantami Wydziału Prewencji prowadzili regularne działania w celu wyeliminowania procederu stanowiącego zagrożenie zarówno dla uczestników tych rajdów jak i postronnych uczestników ruchu. Mundurowi przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których wylegitymowali 117 osób. Policjanci ujawnili 54 wykroczenia w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy kierowano do sądu.
Do sądu trafi także sprawa kierującego, który wsiadł za ,,kółko’’ pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w trakcie tych działań zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów.
Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. W ruchu drogowym ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE