Nocne poszukiwania mieszkańca Zakopanego. wyszedł z domu mając myśli samobójcze

Od wieczora do późnych godzin nocnych trwały wczoraj poszukiwania 56-letniego zakopiańczyka, który wyszedł z domu mając myśli samobójcze. Po sześciu godzinach akcji, prowadzonej z udziałem ponad 40 osób tj.: policjantów, strażaków i ratowników TOPR-u akcja została przerwana po tym jak zaginiony nawiązał kontakt z rodziną oświadczając, że wraca do domu.

Policja Zakopane

Zgłoszenie o zaginięciu 56-latka trafiło do policjantów od jego najbliższej rodziny. Poszukiwania zarządzono w związku z informacją, o tym, że zakopiańczyk ma myśli samobójcze i właśnie kieruje się w stronę kompleksu leśnego w rejonie Drogi pod Reglami w Zakopanem. Zaginiony wprawdzie zabrał ze sobą telefon komórkowy, ale go nie odbierał. Policjanci i ratownicy podzielili się na grupy i rozpoczęli przeczesywanie lasu w poszukiwaniu desperata. W poszukiwaniach brały udział liczne patrole policji, strażacy z PSP Zakopane, OSP Olcza, OSP Kościelisko oraz ratownicy TOPR-u. W użyciu były drony, quady i auta terenowe. Wykorzystywano również urządzenia do lokalizacji. Poszukiwania trwały do godz. 2 w nocy, ale nie przyniosły skutku. Zaginiony w końcu oddzwonił do najbliższych oświadczając, że wraca już do domu i prosi o odwołanie poszukiwań.
To już drugie poszukiwania o takim charakterze podejmowane przez policjantów i strażaków w naszym powiecie. Przedwczoraj identyczne działania realizowaliśmy w rejonie Butorowego Wierchu tam udało się odnaleźć turystę desperata.
Dziękujemy wszystkim służbom za wsparcie w poszukiwaniach!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE