Ministerstwo zdrowia wprowadza ważną zmianę w aptekach!

Od jutra obowiązywać będzie w aptekach ważna zmiana dotycząca sprzedaży szczepionki przeciwko grypie. Jedna osoba będzie mogła kupić tylko jedną ampułkę, raz na pół roku. 

Fot. Pixabay

Jak przekazał resort zdrowia, od 16 września 2021 roku produkty lecznicze Efluelda, Fluarix Tetra, Influvac, Influvac Tetra i VaxigripTetra sprzedawane w aptekach i punktach aptecznych będą miały ograniczenia dotyczące sprzedaży. Wszystko ze względu na to, że w ostatnim czasie apteki odnotowują ogromne zainteresowanie szczepionkami, zdarzają się nawet przypadki, że klienci zapisują się „na zeszyt”.

Na osobę, która ukończyła 9 rok życia przysługiwać będzie nie więcej niż jedna niż jedna ampułko-strzykawka na 180 dni. W przypadku młodszych dzieci sprzedaż ograniczono do dwóch ampułko-strzykawek na pół roku dlatego, że dzieci, które nie skończyły 9 lat i nie były jeszcze szczepione na grypę, powinny otrzymać dwie dawki w odstępie minimum 4 tygodni.

Przed sezonem grypy do Polski ma dotrzeć jeszcze 1,6 milionów dawek szczepionki na tę chorobę. Dostawy mają przyjść w dwunastu transzach. Jak podkreślają lekarze, tegoroczny atak grypy może być znacznie cięższy niż w ubiegłym roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE