Nietrzeźwy kierowca chciał wieść dzieci na wycieczkę

Policjanci brzeskiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło 15 września po godz. 7:00 . Na parking przy szkole w Mokrzyskach udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, aby na prośbę organizatora wycieczki kilkudziesięciu dzieci sprawdzić przed wyjazdem stan trzeźwości kierującego autokarem.

Badanie alkomatem wykazało, że 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 63- latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu  do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz wysoka kara grzywny.

To kolejny kierowca autobusu w powiecie brzeskim, który w ostatnim czasie chciał przewozić dzieci znajdując się pod działaniem alkoholu. W dniu 21 lipca br. w  miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokar wcześniej nie zgłoszony do kontroli. Okazało się że kierowca był w tzw. stanie po użyciu alkoholu. Policjanci brzeskiej drogówki systematycznie prowadzą kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Policja apeluje, by nauczyciele, rodzice czy organizator wyjazdu w razie wątpliwości dotyczących stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy nie ryzykowali życia własnego lub swoich dzieci i powiadomili o swoich podejrzeniach Policję.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE