Olbrzymi, jadowity ptasznik na krakowskim osiedlu

KTOZ opisał interwencję, jaka przeprowadził na jednym z krakowskich osiedli. Zabezpieczono tam olbrzymiego, jadowitego ptasznika.

„Wczorajsza noc była gorąca- tak jak bohater tej historii, pochodzący z gorących krajów. Kierowca KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie otrzymał wczoraj, w późnych godzinach wieczornych, informację o olbrzymim ptaszniku, grasującym w jednym z krakowskich bloków.

Nasi pracownicy nie są przeszkoleni w kwestii tego typu zwierzaków, ale zawsze można wykonać telefon do przyjaciela. Tutaj wielkie podziękowania dla Sławka, który, pomimo bardzo później pory, przyjechał i zabezpieczył włochatą bestię. Wygłosił również ciekawą prelekcję na temat tego typu stworzonek. Pająk znalazł u Sławka bezpieczne schronienie – wkrótce powrócimy z porcją fotek tego puchatka.

Pająk Sławcio( od imienia naszego wybawcy) ma się dobrze, jest dorosłym samcem Phornictopus auratus, czyli Ptasznika złocistego. Miejscem pochodzenia jest Kuba. (…) Jego ukąszenie jest bolesne. Na szczęście nasza kulka nie jest agresywna, ale lepiej powstrzymać się od całusów”. KTOZ pisze też, ze pająk jest jadowity, ale jego jad jest niegroźny dla człowieka.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE