Uwaga! Rusza przebudowa torowiska! Utrudnienia i komunikacja zastępcza!

20 września rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Tramwaje nie będą kursować na odcinku od placu Centralnego do przystanku „Bardosa”. Natomiast powrócą na ul. Ujastek.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego, na odcinku od placu Centralnego do ul. Bardosa, wraz z siecią trakcyjną, odwodnieniem i kolidującą infrastrukturą techniczną. Pracami objęte będą także skrzyżowania: ul. Zuchów i Zachemskiego, Daniłowskiego, Klasztornej i Bulwarowej. Roboty będą toczyć się przez okres około 10 miesięcy, w tym po ośmiu miesiącach planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł.

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

 • nr 10 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Łagiewniki” – przystanek „Plac Centralny im. R. Reagana”, al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Igołomska – „Pleszów”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian
 • nr 16 – zostanie zawieszona
 • nr 44 – w dalszym ciągu będzie zawieszona.

Linie zastępcze:

 • nr 74 – zostanie uruchomiona zastępcza linia tramwajowa kursująca po następującej trasie: „Mistrzejowice” – ul. ks. Jancarza, ul. Mikołajczyka, al. Andersa, „Plac Centralny im. R. Reagana”, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska, ul. Lubicz, ul. Basztowa, ul. Długa, ul. Kamienna – „Dworzec Towarowy”
  • Linia będzie kursować w dni powszednie w godzinach ok. 6.00-18.00 co 15 minut
 • nr 716 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: „Aleja Przyjaźni” – al. Andersa, ul. Boruty-Spiechowicza, al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego – „Fort Mogiła”
  • linia będzie obsługiwać następujące przystanki: „Aleja Przyjaźni”, „Os. Zgody” (tylko w kierunku alei Przyjaźni), „Os. Kolorowe” (tylko w kierunku fortu Mogiła), „Plac Centralny im. R. Reagana”, „Os. Na Skarpie”, „Klasztorna”, „Suche Stawy”, „Bardosa”, „Fort Mogiła”
  • linia będzie kursować w dni powszednie co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz co 30 minut w dni wolne.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE