Ilu Polaków zaszczepiło się przeciwko COVID-19?

Sytuacja pandemiczna w kraju jest coraz poważniejsza. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z czwartą falą koronawirusa. Ile osób do tej pory zaszczepiło się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2? Lekarze uważają, że nie ma powodów do dumy.

Fot. Pixabay

27 grudnia rozpoczęły się szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Mamy możliwość skorzystania z jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson lub dwóch dawek od firm Pfizer, Moderna lub AstraZeneca. Jak zapewniają lekarze i producenci, każdy preparat jest w pełni bezpieczni. Jednak Polacy nie są tak mocno przekonani do szczepień.

Na stronach rządowych opublikowano najnowsze dane. Według nich w Polsce do niedzieli zaszczepiło się ponad 36 mln. 947 tys. 137. Natomiast osób, które są już w pełni zaszczepione, tzn. otrzymały obie dawki bądź jedną Johson&Johnson jest ponad 19 mln 237 tys.

Łącznie do Polski dostarczono 53 mln 910 tysięcy 230 dawek, z czego do punktów trafiło 38 mln 488 tysięcy 580. Zutylizowano natomiast 391 tysięcy 290 dawek. Do tej pory zgłoszono 15 tysięcy 278 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jednak w większości były one łagodne, głównie polegające na bolesności w miejscu ukłucia czy zaczerwienieniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE