Konferencja ministra zdrowia. Zabrał głos w sprawie trzeciej dawki szczepionki!

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Szef resortu mówi między innymi o coraz trudniejszej sytuacji pandemicznej w kraju, sporze z protestującymi przedstawicielami zawodów medycznych czy trzeciej dawce szczepionki.

Fot. Kraków w Pigułce

Podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia komentował on rozwijającą się się czwartą falę pandemii koronawirusa w kraju. Zaznaczył, że jeszcze w tym tygodniu możemy mieć do czynienia z 1000 zakażeń dziennie. Zwrócił uwagę także na fakt, że 98% zgonów od stycznia z powodu COVID-19 to osoby niezaszczepione. Dlatego po raz kolejny zaapelował niezaszczepionych, aby udali się na szczepienia.

Adam Niedzielski mówił także o trzeciej dawce szczepionki. Przekazał, że rząd podjął decyzję, by osoby z upośledzeniem odporności mogły się szczepić od 1 września. Wciąż jednak jest prowadzony dialog w tej sprawie z Radą Medyczną.

Minister zdrowia dodał również, że dziś lub najpóźniej jutro wraz z premierem Mateuszem Morawieckim podejmie decyzję, co z tą trzecią dawką.

„Chyba mamy obaj poczucie, że nie będziemy czekać na decyzję Europejskiej Agencji Leków, ale proszę o dzień, dwa dni cierpliwości.”

-dodał Niedzielski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE