Kompletnie pijany przywiózł do szkoły 30-dzieścioro dzieci

Na terenie województwa małopolskiego od 1 do 30 września 2021 r. Policja prowadzi działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach czy korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół.

Fot. Małopolska policja

Prowadzone są akcje popularyzujące zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kontrole drogowe. W powiecie oświęcimskim nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół czuwają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi.

Wczoraj (23.09.2021) o godzinie 7.30 na przystanku przy Szkole Podstawowej w Babicach policjanci drogówki skontrolowali kierowcę autobusu szkolnego, który przywiózł do szkoły 30-dzieścioro dzieci. Badanie stanu trzeźwości 51 – letniego mężczyzny wykazało, ze ma 1,6 promila alkoholu.
Kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy oznacza również utratę pracy. 51 – latek po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i przedstawione zostaną mu zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE