Miasto ostrzega: uwaga na dzikie zwierzęta!

Z każdym jesiennym dniem coraz szybciej zapada zmrok. To właśnie wieczorem zwierzęta zasiedlające miasta jak lisy, sarny, jeże czy dziki wychodzą szukać pokarmu. Kolizja z nimi może być niebezpieczna, dlatego jadąc samochodem bądź czujny i zwolnij – ostrzega miasto.

Fot. Pixabay

Jeśli zdarzy się sytuacja i potrącimy zwierzę, powinniśmy włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i wezwać pomoc. Najlepiej zadzwonić na numer alarmowy 112 lub straż miejską 986, które poinformują służby weterynaryjne. W żadnym wypadku nie można zostawić zwierzęcia bez pomocy. Obecność zwierzęcia na drodze w nietypowym miejscu może zagrażać zarówno jemu, jak i ludziom. Należy także powiadomić odpowiednie służby, jeśli zwierzę jest już martwe.

W ubiegłym roku na terenie miasta odnotowano 2050 interwencji z udziałem różnych zwierząt. Są to nie tylko przypadki związane z kolizjami, ale również spotkania ze zwierzętami. W tym roku jest ich znacznie więcej, liczba zgłoszeń do końca sierpnia przekraczała już 2600 przypadków.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE