Jest nowy pomysł na nowe obostrzenia: pakiet przeciwepidemiczny

Doktor Paweł Grzesiowski, epidemiolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 powiedział w rozmowie z Radiem ZET, że powinien zostać wprowadzony pakiet epidemiczny. Co ma zawierać? Ekspert wyjaśnia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Adam Niedzielski na środowej konferencji przyznał, że „mamy do czynienia z eksplozją pandemii” i zapowiedział „drastyczne kroki”, jeżeli sytuacja się utrzyma. Jednocześnie zapowiada kontrole policji. Jak zapowiedział szef resortu zdrowia kontrole będą przeprowadzane wszędzie tam, gdzie trzeba nosić maseczki, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji miejskiej. Na razie nie ma jednak mowy o obostrzeniach.

Doktor Paweł Grzesiowski proponuje pakiet przeciwepidemiczny. Zawierać ma obowiązkowe szczepienia w wybranych grupach zawodowych narażonych na kontakt m.in. w zawodach związanych z usługami. Ponadto wymagany miałby być certyfikat przy uczestnictwie w jakichkolwiek spotkaniach wieloosobowych w zamkniętych pomieszczeniach. Trzecia sprawa to egzekwowanie obostrzeń. tutaj, podobnie, jak Adam Niedzielski, ekspert wskazuje, że noszenie maseczek powinno być jednoznacznie egzekwowane.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE