Pasta z łososia wycofana z obrotu! GIS alarmuje!

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wycofaniu niektórych partii pasty z łososia marki Abba. W środki znajdować się może składnik zanieczyszczony tlenkiem etylenu.

Fot. Kraków w Pigułce

Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje- firma Orka Foods Sweden wycofuje część partii pasty z łososia marki Abba. GIS podkreśla, że absolutnie nie należy spożywać określonej partii produktu. Wszystko ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

Tlenek etylenu jest łatwopalnym, bezbarwnym gazem o zapachu przypominającym eter w stężeniach toksycznych. Używa się go przy produkcji: rozpuszczalników, płynów zapobiegających zamarzaniu, tekstyliów, detergentów, klejów, pianek poliuretanowych i farmaceutyków.  Jest niezwykle szkodliwy dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

Chodzi dokładnie o pastę z łososia 145 g Abba o numerze partii 0000030030. Data ważności jest do 24 sierpnia 2022 roku, a producentem jest Orkla Foods Sweden Isbergs gata 9B Malmö. Do Polski dostarczono dwie partię tego produktu, z czego jedna została zablokowana w całości, a druga została wprowadzona do obrotu nim otrzymano informację o zanieczyszczeniu. Dlatego każdy, kto ją kupił, powinien jak najszybciej wyrzucić produkt lub oddać do sklepu.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE