Jaki wentylator do domu wybrać?

Wybierając wentylator warto uwzględnić pewne cechy, które zagwarantują, że sprzęt spełni nasze oczekiwania, a przede wszystkim swoją podstawową rolę – skutecznie ochłodzi pomieszczenie. Na rynku są dostępne różne rodzaje wentylatorów, od podstawowych wersji do postawienia na biurku, poprzez popularne klasyczne wentylatory podłogowe, aż po te montowane w ścianie lub suficie. Jaki wentylator będzie dobrym wyborem do twojego domu lub mieszkania?

Fot. Materiały prasowe

Rodzaje wentylatorów, które są dostępne w sklepach

Wentylator bezłopatkowy charakteryzuje się brakiem śmigieł. Posiada specjalną obręcz, przez którą wydostaje się schłodzone powietrze. Jest bardzo cichy.

Wentylator sufitowy – to bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci i zwierzęta. Zajmuje niewiele miejsca, więc to również dobry wybór dla posiadaczy niedużych mieszkań. Decydując się na wentylator sufitowy weź pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie montowany. Im większy metraż pokoju, tym szersza powinna być rozpiętość łopat.

Wentylator klasyczny, czyli doskonale znany wentylator podłogowy – składa się z nóżki oraz śmigieł umieszczonych w obudowie. Jest to najpopularniejszy typ wentylatora i jeden z tańszych na rynku. Decydując się na jego zakup musisz wziąć pod uwagę fakt, że wentylator pokojowy może zabierać sporo miejsca i trzeba wygospodarować dla niego przestrzeń. Poza niską ceną, kluczową zaletą klasycznego stojącego wentylatora jest duży wybór modeli dostępnych w sprzedaży.

Wentylator biurkowy, jak sama nazwa wskazuje, jest to niewielki wiatrak stawiany na biurku, który kieruje podmuch chłodnego powietrza bezpośrednio na siedzącą przy nim osobę. Ta niskobudżetowa opcja o małej mocy sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu.

Wentylator ścienny montowany na ścianie, podobnie jak wentylator sufitowy jest najlepszym wyborem do małego mieszkania. Nie zabiera dodatkowej przestrzeni, jest bezpieczny w użytkowaniu, dzięki osłonie śmigieł oraz posiada regulację kierunku i natężenia nawiewu za sprawą ruchomego wysięgnika.

Jeśli zależy ci na bardziej nowoczesnym rozwiązaniu, które dyskretnie schłodzi pomieszczenie, ale nie będzie rzucało się w oczy postaw na wentylator kolumnowy. Modele kolumnowe, za które zapłacisz nieco więcej niż w przypadku klasycznych wiatraków nie posiadają jednego dużego śmigła, a kilka mniejszych umieszczonych w estetycznej obudowie. Dodatkowo wentylator kolumnowy posiada ruchome kratki, co pozwala na zmienianie kierunku zimnego powietrza.

Duży wybór wentylatorów i klimatyzatorów do domu i mieszkania znajdziesz na stronie https://www.empik.com/agd/male-agd/wentylacja-i-klimatyzacja .

Wentylator kolumnowy, ścienny czy sufitowy?

Jeśli dysponujesz małym metrażem i zależy ci na praktycznym rozwiązaniu, które nie zajmie dodatkowego miejsca, to dobrym wyborem będzie wentylator sufitowy, który ma klasyczną budowę i jest bezpieczny dla zwierząt oraz dzieci. Podobnie jak wentylator ścienny znajdzie swoje zastosowanie w małym mieszkaniu. Wentylator kolumnowy nie posiada rzucających się w oczy śmigieł i wpasuje się w każde wnętrze za sprawą swojej prostej budowy. Wyglądem przypomina nawilżacz powietrza lub głośnik, dzięki czemu możesz go z łatwością wkomponować w wystrój domu.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze wentylatora do domu?

Wybierając odpowiedni sprzęt, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które sprawią, że będzie to dobra inwestycja. Są to:

– regulacja prędkości

– moc urządzenia

– dodatkowe funkcje takie jak: jonizacja powietrza, tryb nocny, nawilżacz powietrza, aromaterapia.

Im wyższa moc wentylatora, tym lepszy efekt chłodzenia. W przypadku większych pomieszczeń postaw na urządzenie o mocy co najmniej 45W. Jeśli zdecydujesz się na wentylator biurkowy w zupełności wystarczający będzie wiatrak o mocy 25W. Pamiętaj również, że im wyższa moc oraz rozpiętość śmigieł urządzenia, tym większy hałas może one generować. Regulacja prędkości w wentylatorze dopasowuje siłę nadmuchu do twoich potrzeb. Niektóre nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowe funkcje, które są dużym udogodnieniem. Dzięki temu na rynku znajdziesz na przykład wentylatory z nawilżaczem czy funkcją oczyszczania powietrza. Wybrane wiatraki elektryczne mogą być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]