Aleksandr Łukaszenka nie zapowiedział wizyty i przybył na granicę

Na granicy miała miejsce niezapowiedziana wizyta Aleksandra Łukaszenki. Polityk przyjechał w piątek do centrum logistycznego w Bruzgach.

Fot. Shutterstock

Wizyta na granicy nie była szerzej zapowiadana, jednak ponieważ są z niej zdjęcia i relacje, można przypuszczać, że białoruskie media zostały o niej poinformowane.

W Bruzgach znajduje się około 2 tys. migrantów do których przemawiał białoruski przywódca.

Niektórzy z was, wierząc w zachodnią propagandę, szukają lepszego życia. Prawdopodobnie życie jest tam lepsze niż na ziemi, z której przybyliście. Najgorsze (…) jest to, że nie widzicie perspektyw dla swoich dzieci w swoich krajach. Macie jeden, duży, wspólny problem, bo właśnie wpadliście w tarapaty. Jestem pewien, że to chwilowe. My, Białorusini, w tym także ja, będziemy robić wszystko, czego sobie zażyczycie. Nawet jeśli będzie to złe dla Polaków, Łotyszy i jeszcze tam kogoś – powiedział Aleksander Łukaszenko podczas wizyty.

Dodał, że nie będzie przymusowych deportacji. Oprócz tego, media poinformowały, że polityk obejrzał punkt dystrybucji żywności i spytał czy wystarczy jej dla wszystkich i spotkał się z przedstawicielami Czerwonego Krzyża.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE