Jest decyzja Sejmu w sprawie całkowitego zakazu aborcji!

Dziś posłowie Sejmu odrzucili już w pierwszym czytaniu obywatelski projekt autorstwa Fundacji Pro- Prawo do Życia,  który zakładał całkowity zakaz aborcji w Polsce. Za czyn ten miało kobietom grozić nawet dożywocie. Za odrzuceniem projektu było 361 posłów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś posłowie zebrali się w Sejmie, by zająć się projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Projekt jest autorstwa Fundacji Pro- Prawo do Życia. Zakładał on, że „dzieckiem” jest człowiek „od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”, jednocześnie dodaje definicję „dziecka poczętego”, którym „jest dziecko w okresie do rozpoczęcia porodu w rozumieniu art. 149”.

I tak podczas pierwszego czytania aż 361 posłów, było za tym, by projekt odrzucić. Za odrzuceniem projektu byli wszyscy głosujący posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Porozumienia, Kukiz i koła Polskie Sprawy. Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 3 posłów Konfederacji, 6 było przeciw, 2 nie zdecydowało się na głosowanie. Aż 155 posłów Prawa i Sprawiedliwości również było za odrzuceniem projektu. Natomiast 41 chciało, by prace nad projektem były kontynuowane.

Wczoraj wieczorem odbyła się w Sejmie pierwsza dyskusja na ten temat. Przed budynkiem zebrała się ogromna grupa osób, które strajkowały przeciwko projektowi fundacji. Również trakcie drugiego wystąpienia przedstawiciela wnioskodawców, część posłów opuściła salę obrad.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE