Ministerstwo Zdrowia: „Wstrzymujemy wydawanie certyfikatów po dawce przypominającej…”

Wstrzymujemy wydawanie #UCC po dawce przypominającej dla osób zaszczepionych preparatem Johnson&Johnson. W ciągu 2 tygodni wprowadzimy identyfikację certyfikatów – w systemie będą wystawione dwa” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Powodem jest brak porozumienia na szczeblu Unii Europejskiej co do zasad uznawania dawki przypominającej po zaszczepieniu Johnson&Johnson. Na poziomie UE nie funkcjonuje obecnie żadne rozwiązanie techniczne, które pozwala rozpoznawać dawkę drugą szczepienia po zaszczepieniu J&J, jako dawkę przypominającą. Działając w interesie osób zaszczepionych jednodawkową szczepionką J&J, wstrzymujemy wystawianie UCC dla tej grupy osób, po dawce przypominającej. Osoby te będą posługiwać się ważnymi certyfikatami po pierwszym szczepieniu – mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W ciągu dwóch tygodni na Internetowym Koncie Pacjenta osób zaszczepionych dawką przypominającą po szczepieniu J&J jako szczepionką podstawową, dostępne będą dwa certyfikaty: po pierwszej dawce i po dwóch dawkach. Dzięki temu osoba taka będzie mogła posługiwać się jednym bądź drugim certyfikatem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE