Rzecznik rządu o dalszych obostrzeniach. „Sytuacja jest bardzo trudna”

Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że istnieje ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące. Jak zaznaczył, obecna sytuacja jest bardzo trudna. Chociażby ze względu na fakt o potencjalnie nowych mutacjach wirusa SARS-CoV-2. 

Fot. Shutterstock

Pandemia nie odpuszcza. Dziennie odnotowuje się kilkadziesiąt nowych przypadków koronawirusa, bardzo duża liczba pacjentów umiera. W rozmowie z TVP Info rzecznik rządu pytany był o to, czy planowane są kolejne obostrzenia. Szczególnie, że na świecie rozprzestrzenia się kolejna odmiana COVID-19. W Polsce badane są kolejne próbki pod kątem wariantu Omikron.

Piotr Mueller zaznaczył, że sytuacja jest bardzo trudna, a informacje o nowej odmianie koronawirusa są mocno niepokojące. Przekazał, że istnieje ryzyko, że pojawią się dodatkowe obostrzenia. Zwrócił uwagę na szczepienia, które są obecnie jedyną formą zabezpieczenia się przed COVID-19.

„Dlatego są te nasze apele, akcje informacyjne, wszystkie działania, które do tego zachęcają.”

-wyjaśnił. Dlatego również rząd zdecydował się wprowadzić pierwsze restrykcje, które obowiązują od początku grudnia. Ich celem jest przede wszystkim ograniczenie mobilności społecznej i możliwości rozprzestrzeniania choroby. W najbliższych tygodniach dobowe dane wskażą, czy obowiązujące obostrzenia są wystarczające.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE