Czy szczepionki uchronią przed zakażeniem nową odmianą COVID-19? Pfizer wydaje komunikat!

Koncern farmaceutyczny Pfizer przed chwilą poinformował, że dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi mogą nie być wystarczające do walki z nową odmianą wirusa SARS-CoV-2. Co zatem zapewni wystarczającą ochronę?

Fot. Kraków w Pigułce

W ostatnim czasie na świecie pojawiła się nowa odmiana koronawirusa, która ma być potencjalnie dużo większym zagrożeniem niż znane nam już warianty COVID-19. Wszystko ze względu na wygląd wirusa. Do tej pory w Polsce nie potwierdzono jeszcze zakażenia Omikronem, ale niewykluczone, że to tylko kwestia czasu.

Dlatego też między innymi rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Zachęca też wszystkich, którzy wciąż się nie zaszczepili, aby zmienili zdanie i udali się do punktów szczepień. Jak podkreślają eksperci i lekarze, to szczepienia mogą nas uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby, a nawet zgonem.

Jednak czy szczepionki, które są w tej chwili na rynku pomogą również w walce z nową odmianą COVID-19? Właśnie komunikat w tej sprawie wydał koncern Pfizer. Poinformował, że dwie dawki szczepionki mogą nie wystarczyć. Silną ochronę ma dopiero zapewnić trzecia dawka szczepionki, tzw. przypominająca.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE