Co ze zbliżającymi się studniówkami? Ministerstwo Edukacji podaje wytyczne

Wielkimi krokami zbliża się studniówka, niezwykle ważne wydarzenie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jak będzie wyglądać w 2022 roku? Są wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Fot. Shutterstock

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało specjalne wytyczne dotyczące zbliżających się studniówek. Wszystko ze względu na wciąż trwającą pandemię i wysoką liczbę zakażeń COVID-19. Dokument opublikowano na stronie MEiN.

Jasno jest zaznaczone, że przede wszystkim wydarzenie to jest dobrowolne dla wszystkich uczestników, a za jego bezpieczeństwo odpowiada dyrekcja placówki, nauczyciele, wychowawcy i rodzice, czyli osoby organizujące studniówkę. Przypomniano o konieczności przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów prawa i zaleceń wynikających ze stanu epidemii. Tym samym w wydarzeniu mogą brać udział jedynie osoby bez objawów choroby.

Rekomenduje się też, aby przy stolikach, w miarę możliwości, siedzieli uczniowie z jednej klasy, a także by co godzinę dezynfekować powierzchnie takie jak poręcze, klamki, uchwyty czy toalety. Zwrócono również uwagę na konieczność wietrzenia pomieszczeń.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE