Jak otwarte są sklepy 24 grudnia?

24 grudnia sklepy są zupełnie inaczej otwarte niż w powszednie dni czy w święta. Jak dokładnie funkcjonować będą placówki? Wyjaśniamy.

Fot. Shutterstock

Pomimo, że wigilia jest jednym z najważniejszych dni w roku na chrześcijan, nie jest to dzień wolny od pracy. Jednak placówki handlowe mogą częściowo pracować. Wedle obowiązujących przepisów sklepy mogą być otwarte do godziny 14. Oznacza to, że o tej porze miejsce pracy powinien opuścić ostatni pracownik.

W supermarketach Lidl i Biedronka zakupy zrobimy do godziny 13:00. Do tej pory w wigilię również będą otwarte sieci Kaufland, Netto, Carrefour i Auchan.  Jednak w okresie przedświątecznym sklepy te znacząco wyszły na przeciw klientom, większość czynna jest od 6:00 do 23:00. To znacznie dłużej niż zazwyczaj. Dodatkowo, część z tych sklepów ze względu na status placówki pocztowej, były otwarte także w niedziele.

25 i 26 grudnia to dni wolne od pracy objęte zakazem handli. Otwarte jednak będą m.in. lokale gastronomiczne, miejsca rozrywki, apteki, stacje paliw, sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel, a także sklepy działające na zasadzie franczyzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE