Czy z powodu COVID-19 będzie zmiana terminu ferii zimowych? MEiN odpowiada!

Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiedziało na pytanie dotyczące zmiany terminu ferii zimowych. Przypomnijmy, w ubiegłym roku szkolnym ferie odbyły się w jednym terminie dla uczniów z całego kraju.

Fot. Pixabay

W ubiegłym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbyły się w jednym terminie i trwały od 4 do 17 stycznia. Czy w tym roku będzie tak samo? Jak się okazuje, zupełnie nie. MEiN oznajmiło, że nie planuje zmiany terminu ferii zimowych.

A więc dwutygodniowy wypoczynek odbędzie się zgodnie z planem w czterech terminach w styczniu oraz w lutym, w zależności od województwa.Jako pierwsi ferie rozpoczną mieszkańcy województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Oni dni wolne od nauki będą mieć pomiędzy 15 a 30 stycznia. Następnie od 22 stycznia do 6 lutego ferie zimowe będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Od 29 stycznia do 13 lutego to termin ferii dla uczniów z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego. Ostatni odpoczną mieszkańcy Lubelszczyzny, województwa łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE