GUS publikuje najnowsze dane! Bezrobocie w Polsce spada!

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące bezrobocia w Polsce. Jak się okazuje, sytuacja w kraju jest coraz lepsza. W listopadzie stopa bezrobocia spadła do 5,4 procent. 

Fot. Pixabay

Pomimo pandemii, która spowodowała, że bardzo dużo osób musiało praktycznie z dnia na dzień się przebranżowić bądź zostali całkowicie bez pracy, sytuacja wydaje się uspokajać. Rok temu bez pracy było ponad milion Polaków. Rząd uruchomił wiele tarcz, stworzono nowe miejsca pracy. I jak się okazuje, to pomogło.

„Według wyników badania popytu na pracę w III kwartale br. utworzono więcej nowych miejsc pracy niż przed rokiem, przy jednoczesnym ograniczeniu skali likwidacji miejsc pracy. Wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej był odsetek stanowisk zlikwidowanych w związku z pandemią” 

-tłumaczy GUS. Z danych wynika, że obecna sytuacja na rynku pracy jest bardzo dobra. W listopadzie stopa bezrobocia spadła do 5,4 procent. W urzędach pracy jest ponad 898 tysięcy bezrobotnych. W październiku było ich niemal 911 tysięcy.

Najwyższa stopa bezrobocia występuje w województwie warmińsko-mazurskim. Tam wynosi ona 8,5 procent. Natomiast najniższy wskaźnik jest województwie wielkopolskim i kształtuje się na poziomie zaledwie  3,1 procent.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE