„Nałapał” 20 punktów karnych jednocześnie

W sobotę w Głogoczowie, na DK7 czyli tzw. „Zakopiance”, policjanci z grupy SPEED wydziału ruchu drogowego KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Subaru, który przekroczył prędkość o 91 km/ h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Fot. Policja

Kierujący subaru jechał z prędkością 141 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, czyli aż o 91 km/h więcej. To rażące wykroczenie popełnił na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto bezpośrednio na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzania.  Za wyżej wymienione naruszenia prawa o ruchu drogowym, kierujący subaru otrzymał 20 punktów karnych oraz grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 700 zł (przy równoczesnym popełnieniu kilku wykroczeń mandat można zwiększyć z 500 zł do nawet 1000 zł).

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna na swoim koncie posiada 5 aktywnych punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. W związku z przekroczoną liczbą posiadanych punktów, wobec kierującego zostanie wystosowany zostanie wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie posiadanych uprawnień (będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy).

Przypominamy, że dla kierowcy posiadającego powyżej roku uprawnienia do kierowania pojazdami, maksymalny limit punktów karnych wynosi 24. W przypadku tzw. młodego kierowcy, posiadającego uprawnienia do roku – limit wynosi 20 punktów.

Apelujemy o rozważną zgodną z przepisami jazdę. Nadmierna prędkość przyczynia się do powstania groźnych wypadków, w których tracą zdrowie, a nawet giną ludzie. Prowadźmy pojazd odpowiedzialnie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE