Ustawa Lex TVN. Prezydent zdecydował!

Trwa przemówienie Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy medialnej, zmieniająca zasady funkcjonowania m.in. polskiego rynku telewizyjnego, jak i sposób wyboru członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zdecydował co z nią zrobi. Jak podkreślił, na decyzję złożyły się też spotkania i rozmowy z rodakami.

Fot. Kraków w Pigułce

O 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Dudy. Jak podkreślił,  w ostatnim czasie, mając poważne zastrzeżenia co do przepisów tej nowelizacji, rozważał dwa scenariusze. W obu przypadkach była to odmowa podpisania ustawy. Ale albo poprzez skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego lub ponownie do Sejmu.

„Jednym z argumentów, które były przeze mnie rozważane w trakcie analizy, była kwestia umowy międzynarodowej zawartej przez Polskę w 1990 roku. To traktat pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi o wzajemnych stosunkach gospodarczych i handlowych. Rozważałem kwestię ochrony prawa własności, kwestię ochrony swobody działalności gospodarczej, kwestię ochrony interesów i kwestię tejże polsko-amerykańskiej umowy.”

-wyjaśnił, dodając, że wziął pod uwagę wszystkie aspekty, zwłaszcza związane z podmiotami, które mogą posiadać w Polsce koncesję na nadawanie. Andrzej Duda zaznaczył, że obecnie mamy dużo problemów- pandemia, inflacja, wzrastające ceny. I kolejne spory nie są potrzebne.

W związku z tym prezydent przekazał, że podzielił zdanie większości Polaków. Tym samym zdecydował, aby odmówić podpisania nowelizacji ustawy i skierować ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Oznacza to, że prezydent zawetował ustawę Lex TVN.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE