Spada liczba zakażeń! Wiceminister podaje nowe dane !

Wiceminister zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W porównaniu z ubiegłym tygodniem odnotowano znaczny spadek.

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś gościem programu na antenie Telewizji Polskiej był Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia mówił o sytuacji pandemicznej w kraju. Przekazał między innymi najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń. Ostatniej doby odnotowano 9 843 nowych przypadków COVID-19.

Jak zauważył wiceszef resortu zdrowia, to o 28 procent mniej niż tydzień temu. Niestety, 549 osób przegrało walkę z koronawirusem. Kraska wyjaśnił jednak, że jest to także efekt świąteczny, kiedy raportowanie osób, które zmarły nie jest tak duże jak podczas normalnego dnia. A więc dziś padła kumulacja świąteczna.

Wiceminister zaznaczył, że wśród 549 zgonów 410 to osoby niezaszczepione, czyli ponad 75 procent. Dlatego po raz kolejny zaapelował o szczepienia, bo jak wskazał, to jest koronny dowód na to, że szczepienia są skuteczne i warto się zaszczepić, bo można uniknąć najgorszych powikłań, czyli hospitalizacji i śmierci.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE