Będzie obowiązek szczepień dla kolejnych grup zawodowych? Wiceminister zdrowia wyjaśnia

Wiceminister zdrowia poinformował, że trwają rozmowy dotyczące obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi dla innych grup zawodowych poza medykami. Chodzi o służby mundurowe i nauczycieli. 

Fot. Shutterstock

Waldemar Kraska był gościem porannego programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Mówił między innymi o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, ale i podjął temat obowiązkowych szczepień. Przypomnijmy, 23 grudnia opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie ministra zdrowia, w którym osoby wykonywujące zawody medyczne, farmaceuci oraz studenci medycyny, od 1 marca będą musieli być w pełni zaszczepieni.

Ale to nie miałby być koniec. W rządzie prowadzone są rozmowy pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej. Dotyczą wprowadzenia szczepień wśród nauczycieli oraz służb mundurowych.

Zdaniem wiceministra zdrowia, dobrym pomysłem jest także obowiązkowe szczepienie pracowników administracji, ponieważ mają oni częsty kontakt z klientami czy petentami. Ostateczne decyzje mają zapaść już w najbliższym czasie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE