Czy nauka zdalna będzie przedłużona? Ministerstwo odpowiada!

O powrót do szkół 10 stycznia pytany był na antenie radiowej Trójki wiceminister edukacji i nauki, Tomasz Rzymkowski. Jak przekazał, w obecnej chwili na 100 procent dzieci wrócą do nauki stacjonarnej.

fot. Pexels

Zgodnie z postanowieniami rządu, od 20 grudnia do 9 stycznia obowiązuje nauka zdalna dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpostawowych. Czas od 23 grudnia do 2 stycznia natomiast jest to czas przerwy świątecznej, wolny od zajęć.

Czy jednak ze względu na pandemię koronawirusa i pojawienie się wariantu Omikron, który jest niezwykle zakaźny, nauka zdalna będzie przedłużona? Na to pytanie odpowiedział dziś wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Na antenie radiowej Trójki przekazał, że na chwilę obecną 10 stycznia dzieci i młodzież na sto procent wraca do nauki stacjonarnej.

„Data ta nie jest w żaden sposób zagrożona”- dodał wiceszef resortu. Pytany jednak o plany ewentualnościowe odparł, że model, który obowiązywał od 1 września do 20 grudnia, czyli w sytuacji kiedy wykryto ognisko COVID-19 w szkole- placówka działała w trybie hybrydowym bądź zdalnym, znakomicie się sprawdził.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE