Wiceminister informuje: Dziś padł rekord zgonów z powodu COVID-19!

Wiceminister zdrowia przekazał dramatyczne informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Dziś padł rekord zgonów czwartej fali COVID-19.

Fot. Kraków w Pigułce

W programie „Graffiti” wiceminister zdrowia poinformował, że odnotowano dziś aż 794 zgonów z powodu zakażenia COVID-19. To jest rekord czwartej fali pandemii. Poprzedni rekord padł 22 grudnia, kiedy odnotowano 775 zgonów. Natomiast podczas całej pandemii koronawirusa najwiecej było ich w kwietniu, kiedy zmarło aż 954 chorych.

Jak podkreślił wiceszef resortu, wśród wszystkich osób, które zmarły, 600 było niezaczepionych. Podkreślił, że śmierci można byłoby unikać, gdyby te osoby przyjęły preparat na COVID-19. Wyjaśnił także, że tak wysoki wynik to efekt okresu świątecznego, ponieważ w tych dniach raportowanie przebiega wolniej. Dlatego pojawiła się kulminacja.

Waldemar Kraska przekazał też, że nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 przybyło w ciągu ostatniej doby 15 571, co oznacza spadek o okoli 13 procent w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE