„Jak macie walić to walcie, ale do ***** dopiero o północy!” – list od Czytelnika

Napisał do nas Pan Konrad, który codziennie wychodzi ze swoim czworonogiem na spacer. Jak zaznaczył jego pies fajerwerków się nie boi, ale zanim go miał widział reakcję innych psów. Z drugiej strony powiedział, że rozumie też osoby, które hucznie obchodzą Sylwestra. Bardzo wyważony głos w tej sprawie.

Fot. Pixabay

Jak wyjaśnia Czytelnik, pochodzi z Krakowa, później mieszkał przez długi czas w Warszawie, aż w końcu wyprowadził się pod miasto. Widział więc jak to się odbywa z roku na rok w trzech różnych miejscach.

Psa mam prawie od roku i mogę powiedzieć, że to ważny członek mojej rodziny – zaczyna list Pan Konrad.

Zawsze miałem psy, koty, papugi i inne zwierzątka, ale jak dorosłem i założyłem rodzinę w pewnym momencie musiałem skupić się na innych rzeczach i istotach więc chwilowo dodatkowych członków rodziny nie brałem. Kiedy jednak dzieci nieco podrosły i wyprowadziliśmy się pod stolicę (do tak zwanego obwarzanka) uznałem, że jest czas i miejsce, by tę lukę wypełnić i wziąłem owczarka niemieckiego. Zawsze miałem słabość do tej rasy.

Tak czy inaczej po tym przydługim wstępie przejdę do rzeczy. Otóż mój pies fajerwerków się nie boi. Raczej siedzi i przygląda się, co się dzieje za oknem z zainteresowaniem przekrzywiając głowę, kiedy tylko fajerwerki dają „bum”. Rozumiem jednak innych właścicieli, bo każdy pies jest inny. Kilka lat temu widziałem, jak pies wyrwał się właścicielce i pobiegł z założoną smyczą z 300 metrów zanim go złapała. Nie było to jednak o północy, a o godzinie 16, kiedy ktoś nie mógł się doczekać sylwestra lub też chciał po prostu wypróbować fajerwerki. Rozumiem też miłośników fajerwerków. Miasto to nie jest tylko dom kotów i psów, ale też, przede wszystkim, ludzi. Przez kilkadziesiąt lat rok w rok były fajerwerki i nikomu to nie przeszkadzało, a i tak strzelają „prywatnie” ludzie.

Dlatego mam apel, chcesz strzelać to strzelaj, ale do cholery, rób to wtedy, kiedy można to robić! Raz w roku o wyznaczonej godzinie, kiedy każdy kto chce schować swojego psa w domu mógł to zrobić.

Konrad

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE