Nie żyje ceniony aktor filmowy i teatralny. Największą popularność zdobył dzięki rolom komediowym

W wieku 91 lat zmarł  Jan Mayzel, ceniony aktor filmowy i teatralny. Prywatnie był mężem aktorki Zofii Merle. Informację o śmierci artysty przekazała Izabella Olejnik. Wpis zamieścił także Wiktor Zborowski. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Nie żyje Jan Mayzel, aktor filmowy i teatralny, prywatnie mąż aktorki Zofii Merle. Informację o śmierci przekazała inna koleżanka z branży, Izabella Olejnik. Zamieściła w mediach społecznościowych wpis żegnający artystę. Aktora ciepło wspomina także Wiktor Zborowski.

„W wieku 92 lat (bez tygodnia) odszedł Jan Mayzel. Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie.”

-cytuje słowa aktora „Super Express”. Jan Mayzel miał 91 lat. Póki co nie podano przyczyny śmierci artysty.

Jan Mayzel ukończył studia na PWST w Krakowie, a  przed kamerą zadebiutował przed kamerą w 1957 roku odgrywając małą rolę w filmie „Deszczowy lipiec”. W późniejszych czasach występował między innymi w „Co mi zrobisz jak mnie złapisz”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Zmiennikach” czy „Alternatywy 4”. Zobaczyć go można było również w teatrach w Krakowie, w Warszawie i w Elblągu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE