Najmłodsi krakowianie już z nami! Noworoczne prezenty dla maluchów

Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodziły się po północy z 31 grudnia 2021 na 1 stycznia 2022 r., otrzymały wyprawki od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Prezenty zostały przekazane rodzicom noworodków, które urodziły się w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

Fot. Pixabay

W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie odbyło się tradycyjne wręczenie upominków z udziałem przedstawicieli władz miasta. Zostały one przekazane przez personel medyczny. Każdy upominek zawierał m.in. kosmetyki, zestaw pieluch i zabawki.

Pierwsze maluszki, które 1 stycznia przyjdą na świat, otrzymują także od miasta Krakowskie Wyprawki. Do obydwu miejskich szpitali specjalistycznych zostało już przekazanych po dziesięć kompletów z wyprawką.

Przypominamy, że wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, książeczka, zabawka-grzechotka w kształcie smoka, kocyk, body i czapeczka.

Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 r., do maluszków trafiło 23 150 paczek. W samym 2021 r. było to 4 970 wyprawek.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE