Następny krok to certyfikaty wszędzie. Adam Niedzielski mówi, że obostrzenia są wciąż możliwe

Możliwa jest likwidacja limitów klientów w wielu miejscach i wprowadzenie obowiązkowego certyfikatu szczepienia – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Adam Niedzielski, minister zdrowia. Przekonuje, że obostrzenia wciąż mogą być wprowadzone.

Fot. Kraków w Pigułce

Wirtualna Polska przeprowadziła wywiad z Adamem Niedzielskim, który przekonuje, że to może nie być koniec obostrzeń.

Obecnie w sklepach obowiązują limity osób. Teoretycznie dotyczą niezaszczepionych, ale jak twierdzą przedsiębiorcy, rząd nie wprowadził możliwości sprawdzania certyfikatów więc tak naprawdę obowiązują wszystkich. Adam Niedzielski mówi, że ma się to zmienić i jest już Sejmie odpowiednia ustawa. Dodał jednak, że jest już rozporządzenie więc i ono może być podstawą.

Minister Zdrowia powiedział, że nie zamierza gdybać na temat obostrzeń, bo decyzja podejmowana jest kolegialnie. Rząd myśli jednak o zamianie limitów osób na certyfikat covidowy – Przyglądamy się, jak inne kraje funkcjonują w zakresie obostrzeń i czy podjęte tam decyzje przynoszą skutek. Dlatego nie wykluczam podobnych rozwiązań u nas – dodał minister i wyjaśnił, że lockdown jest tak naprawdę ostatnią możliwością na stole.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE