Nie żyje polska aktorka. Grała m.in. w „Pierwszej miłości” i „Na dobre i na złe”

Zmarła polska aktorka teatralna i serialowa, Teresa Aksinowicz. Występowała między innymi w „Pierwszej miłości” i „Na dobre i na złe”. O śmierci artystki poinformował jej syn, Konrad Aksinowicz, który jest reżyserem. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Zmarła polska aktorka Teresa Aksinowicz. O śmierci artystki poinformował w mediach społecznościowych  reżyser, a prywatnie jej syn, Konrad Aksinowicz. Kobieta miała 67 lat. Na razie nie podano przyczyny śmierci aktorki, wiadomo, że odeszła nagle 6 stycznia 2022 roku.

„Z głębokim żalem i smutkiem chciałbym przekazać tę smutną i szokującą wiadomość, ale moja kochana mama Teresa Aksinowicz-Jander odeszła dziś. Razem z jej kochającym mężem jesteśmy w żałobie po tej stracie. Będziemy informować, co dalej. Na razie sami nie wiemy. Kocham cię, mamo na zawsze i wszędzie.”

-napisał Konrad Aksinowicz.

Teresa Aksinowicz przez ponad dwadzieścia lat była związana z Wrocławskim Teatrem Lalek. Miała także na swoim koncie role w popularnych polskich serialach, takich jak „Pierwsza miłość”, „Na sygnale” czy „Ślad”. Ostatnią zagrała w 2020 roku w „Na dobre i na złe”.

Wpis w mediach społecznościowych opublikowała również agencja Edwin Film, z którą aktorka współpracowała. Zaznaczono, że wiadomość o śmierci kobiety cała agencja przyjęła z szokiem, bólem i niedowierzaniem. Przekazano także wyrazy współczucia dla syna oraz męża Lutza.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE